Selecteer een pagina

EP-buis type stalen wiel - Specificaties voor lichte vrachtwagenwielen

De EP Tube Type stalen vrachtwagenwielserie voor lichte vrachtwagens is een speciaal ontworpen serie stalen wielen die het volledige maatbereik bestrijkt dat nodig is voor lichte bedrijfsvoertuigen, pick-up trucks, minibussen en landbouwvoertuigen met een velgdiameter van 16 inch. De serie omvat vijf velgmaten: 5.50F-16, 6.00G-16, 6.0GS-16, 6.5-16 en 7.00T-16. Elke maat is verkrijgbaar in verschillende configuraties met 5, 6 of 8 boutgaten, zodat het wiel geschikt is voor alle as- en naafspecificaties die worden gebruikt in lichte vrachtwagens van verschillende fabrikanten en modelgeneraties.

Het productieproces voor dit wiel voor lichte vrachtwagens begint met hoogwaardige, vlakgewalste stalen platen die zijn geselecteerd op basis van de wanddikte en vormvereisten van elk specifiek velgprofiel. De schijfplaten worden gestanst en getrokken om het spaak- en montagepatroon te vormen, inclusief de boutgatencirkel, de naafboring en de posities van de ontluchtingsgaten, met inachtneming van de toleranties die zijn gespecificeerd in de goedgekeurde technische tekening voor elke modelvariant. De velg wordt gewalst uit een aparte stalen strip en de schijf-velgconstructie wordt verbonden door middel van meerpuntsprojectielassen over de volledige omtrek van de schijfflens. Dit creëert een doorlopende lasnaad waarvan de integriteit wordt gecontroleerd door middel van laspenetratieproeven en luchtdichtheidstests op elke voltooide constructie voordat de oppervlaktebehandeling begint.

Categorie:

Beschrijving

Wielserie · EP-model

EP-buis stalen wiel — Specificatie voor wielen van lichte vrachtwagens

Precisiegewalste stalen buisvelgen voor lichte bedrijfsvoertuigen — verkrijgbaar in de velgmaten 5.50F-16, 6.00G-16, 6.0GS-16, 6.5-16 en 7.00T-16 met 5, 6 of 8 bouten. ISO 9001-gecertificeerd, met nationale keuringen en volledige traceerbaarheid per batch. De vertrouwde keuze voor vervanging van vrachtwagenvelgen voor lichte vrachtwagenvloten in Colombia en Latijns-Amerika.

Buisvormig ontwerp
Opties voor 5/6/8 bouten
SR22- en haakse boutstijlen
100% In-Line QC geverifieerd
ISO 9001-gecertificeerd

1. Technische specificaties — Volledig assortiment vrachtwagenwielen

Veeg horizontaal op mobiele apparaten om alle kolommen van de specificatietabel te bekijken.

Maat Aantal bouten PCD (mm) Boutdiameter (mm) Diameter middengat (mm) Offset (mm) Studstijl Toepasselijke band Toepasselijk voertuig
5.50F-16 5 203.2 29 146 124 SR22 7.00-16
7.50-16
Jianghuai 6700 Yangzi
5.50F-16 5 203.5 32 146 124 / 7.00-16
7.50-16
/
6.00G-16 5 203.5 29 146 135 / 7.50-16
8.25-16
/
5.50F-16 6 222.25 32 163 124 SR22 7.00-16
7.50-16
Erqi lichte vrachtwagen 1061
5.50F-16 6 205 29 161 124 SR22 7.00-16
7.50-16
Jianghuai 6600
5.50F-16 6 203.2 32 140 124 SR22 7.00-16
6.50-16
Juli driewieler
5.50F-16 6 205 21 161.5 124 rechte hoek 7.00-16
7.50-16
Nanjing Yuejin 1043
5.50F-16 6 180 20.5 141.5 122 rechte hoek 7.00-16
7.50-16
Nanjing 136
5.50F-16 6 190 20.5 140 120 SR22 7.00-16
6.50-16
Beijing 130-serie
5.50F-16 6 190 20.5 140 127 SR22 7.00-16
6.50-16
Kleine Jiefang CA1046-serie
5.50F-16 6 184 27 133 117 SR22 7.00-16
6.50-16
/
5.50F-16 6 208 32 150 125 / 7.00-16
6.50-16
/
6.0GS-16 6 222.25 32 163 135 SR22 7.50-16
8.25-16
Jianghuai, Yutong
6.00G-16 6 190 20.5 140 135 SR22 7.50-16
8.25-16
130 Landbouwvoertuig, Kipper
6.5-16 6 222.25 32 163 140 SR22 8.25-16 Jianghuai, Yutong, Yunkang landbouwvoertuig
6.5-16 6 190 20.5 140 140 SR22 8.25-16 Jianghuai, Yutong
7.00T-16 6 222.25 32 163 147 SR22 9.00-16
7.50-16
Landbouwvoertuig
6.00G-16 8 212 24 161 135 Sr22 8.25-16 Dalishen

automatische transmissieonderdelen-producten-EP-buisvormig stalen wiel-specificatie voor lichte vrachtwagenwiel3

2. Vijf belangrijke voordelen van het EP-wiel voor lichte vrachtwagens

1. Brede dimensionale compatibiliteit

Met vijf verschillende velgmaten en een variërend aantal bouten (5, 6 of 8), steekcirkeldiameters van 180 mm tot 222,25 mm en naafdiameters van 133 mm tot 163 mm, dekt deze serie vrachtwagenwielen meer lichte voertuigplatformen dan welk ander alternatief product dan ook. Via één inkoopkanaal kunnen vervangende wielen worden geleverd voor diverse wagenparken zonder dat er bij meerdere leveranciers hoeft te worden ingekocht. Dit vereenvoudigt het voorraadbeheer en vermindert de fragmentatie van minimale bestelhoeveelheden voor verschillende voertuigmodellen in de Colombiaanse regionale transport- en distributievloten.

2. Dubbele noppenstijl ondersteuning

De beschikbaarheid van zowel SR22-bolmoerzittingen als haakse (rechthoekige) zittingen binnen dezelfde productfamilie betekent dat deze wielserie geschikt is voor zowel de huidige generatie metrische bevestigingssystemen als oudere flensmoersystemen. Fleetmanagers die werken met gemengde voertuigpools – wat veel voorkomt bij regionale vervoerders en agrarische logistieke bedrijven in Colombia – kunnen hun wielleverancier consolideren tot één enkele bron, terwijl de geometrie van de wielzitting nauwkeurig wordt afgestemd op het bevestigingssysteem van de naaf van elk voertuig. Dit elimineert het risico op onjuiste montage die kan leiden tot losraken van de bevestigingsmiddelen tijdens gebruik.

3. Geverifieerde lasintegriteit op elke eenheid

De prestaties van wielen met een binnenband zijn cruciaal afhankelijk van de kwaliteit van de lasverbinding tussen de schijf en de velg. Elk defect creëert een luchtlek dat de aparte binnenband niet kan compenseren. Elk EP-wiel voor lichte vrachtwagens ondergaat een 100%-luchtlektest op een afgesloten druktestbank voordat het de productielijn verlaat. Deze test bevestigt dat de meerpuntslasverbinding vrij is van porositeit of onvolledige fusie over het gehele contactvlak tussen schijf en velg. Dit in de productie geïntegreerde testresultaat – en niet een op steekproeven gebaseerde statistische conclusie – vormt de basis voor de kwaliteitsverklaring die bij elke levering wordt meegeleverd.

4. Corrosiebestendige oppervlaktebehandeling

Na het stralen tot de Sa 2.5-oppervlaktevoorbereidingsnorm krijgt elk wiel een zinkrijke primerlaag, gevolgd door een polyester toplaag met een gecombineerde droge laagdikte van meer dan 80 μm. Het complete coatingsysteem behaalt een zoutnevelbestendigheid van meer dan 504 uur volgens de ASTM B117-testnorm – een norm die direct relevant is voor de levensduur van wielen van lichte vrachtwagens in de kustgebieden en vochtige tropische omgevingen van Colombia. De standaard zilvergrijze afwerking is compatibel met de wieldoppen en naafkappen die op de meeste Colombiaanse lichte bedrijfsvoertuigen worden gebruikt.

5. Dynamische balanscertificering per eenheid

Elk wiel wordt vóór verzending dynamisch gebalanceerd op een hogesnelheidsbalanceermachine. De resterende onbalanswaarde wordt geregistreerd en opgenomen in het kwaliteitsrapport van de batch. Voor lichte vrachtwagens – waar de stuurrespons gevoeliger is voor wielonbalans dan bij zware vrachtwagens – zorgt dit ervoor dat vervangende wielen geen trillingen veroorzaken bij hoge snelheden die de bestuurder als een tekortkoming in de wegligging van het voertuig ervaart. De Colombiaanse wegomstandigheden, een combinatie van hoogwaardige tolwegen en landelijke secundaire wegen, creëren een breed snelheidsbereik waarbinnen de kwaliteit van de wielbalans waarneembaar is. Hierdoor is dynamische balancering per wiel een direct relevant operationeel voordeel in plaats van een theoretisch kwaliteitsverschil.

3. Hoe werkt het stalen vrachtwagenwiel met buisconstructie?

Een stalen vrachtwagenwiel met binnenband vervult dezelfde fundamentele structurele en krachtoverbrengende functies als elk ander wiel voor de openbare weg: het draagt ​​de voertuigbelasting via de velgrand, brengt rem- en aandrijfkoppel over van de asnaaf via de boutcirkel van de schijf en handhaaft de geometrische verhouding tussen de naaf en het contactvlak van de band die bepalend is voor de rijeigenschappen en het slijtagepatroon van de band. Wat de binnenband onderscheidt van een tubeless wiel, is de afdichtingsmethode: in plaats van te vertrouwen op een hermetisch afgesloten interface tussen de bandrand en de velgrand om de lucht vast te houden, bevat een binnenbandwiel een aparte binnenband die de luchtdruk onafhankelijk van de band-velginterface vasthoudt. Dit betekent dat de afwerking van het velgrandoppervlak en de geometrie van de velg niet hoeven te voldoen aan de hogere afdichtingseisen die gelden voor tubeless banden. Hierdoor zijn binnenbandwielen gemakkelijker en goedkoper te produceren en zijn ze toleranter voor kleine oneffenheden in het velgrandoppervlak die bij een tubeless toepassing chronische, langzame luchtlekken zouden veroorzaken.

De krachtoverdracht door dit wiel voor lichte vrachtwagens volgt dezelfde mechanische principes als alle gewalste stalen wielen. Het gewicht van het voertuig werkt via de as naar beneden op de naaf en van de naaf via de boutcirkel naar de wielschijf. De schijf brengt deze belasting over als buig- en membraanspanning via het spaakmateriaal naar de laszone tussen schijf en velg, en vervolgens naar de velgkern als een combinatie van ringspanning (door de bandenspanning), radiale buiging (door de verticale wegbelasting) en laterale buiging (door de krachten in bochten). De velgdiameter van 16 inch en de relatief korte velgkern van het velgbereik van 5,50F tot 6,5 inch dat in deze serie wordt gebruikt, vertegenwoordigen een beproefde structurele geometrie voor lichte vrachtwagens, waarbij de belangrijkste belastingen verticale wegreactiekrachten en de gematigde laterale krachten zijn die gepaard gaan met het besturen van lichte bedrijfsvoertuigen. De keuze voor het type wielbout – SR22 sferische zitting of haakse zitting – bepaalt hoe de klemkracht van de bout over de verzonken gaten in de wielbout wordt verdeeld en daarmee hoe consistent het wiel gecentreerd en vastgeklemd blijft op de naaf onder de cyclische belastingvariaties die optreden tijdens rijden, remmen en bochten nemen. SR22 sferische zittingen zorgen voor een goede lastverdeling over een reeks toleranties voor de hoek van de wielbout; haakse zittingen werken correct met compatibele vierkante bouten en zijn specifiek voor voertuigplatformen die voor die configuratie zijn ontworpen.

4. Materialen en productieproces

Het EP-wiel voor lichte vrachtwagens wordt vervaardigd uit vlakgewalst constructiestaal, geselecteerd op basis van de vorm-, las- en vermoeiingseigenschappen die vereist zijn voor het specifieke velg- en schijfprofiel van elk model. Voor de velg wordt constructiestaal gebruikt met een minimale vloeigrens van 340 MPa en een minimale treksterkte van 440 MPa. Deze staalsoorten bieden de combinatie van de benodigde vervormbaarheid voor het walsvormingsproces en de sterkte die nodig is om de ringspanning te weerstaan ​​die ontstaat door de bandenspanning en de buigspanning die ontstaat door de cyclische belasting van de velg. De specificaties voor het schijfmateriaal omvatten staalsoorten met voldoende trekdiepte om de spaak- en naafflensgeometrie te vormen zonder scheuren, en voldoende taaiheid in de dikterichting om de impactbelastingen van wegdekpuin en gaten in het wegdek te weerstaan, waarmee lichte bedrijfsvoertuigen op Colombiaanse secundaire wegen regelmatig te maken krijgen.

Het complete productieproces begint met een materiaalinspectie bij ontvangst van de goederen: verificatie van de vloeigrens en treksterkte door middel van proefstukjes, en inspectie van de oppervlaktekwaliteit op aanslag, putjes en coatingdefecten die de persvorming of laskwaliteit zouden kunnen beïnvloeden. Door middel van rolvormen van de velg worden het loopvlakprofiel en de geometrie van de velgrand gevormd uit de strip in een opeenvolgend proces met meerdere rollen. Het stempelen van de schijf produceert het montagevlak, het boutgatenpatroon, de centreerboring en de spaakgeometrie in een reeks persbewerkingen. Bij de montage van de schijf op de velg wordt de gevormde schijf in de gewalste velg geplaatst en worden ze door middel van meerpuntsprojectielassen over de volledige omtrek van de schijfflens met elkaar verbonden. Nabewerkingen na het lassen omvatten het boren of tappen van eventuele gaten, gevolgd door straalreiniging om lasspatten en oppervlakteoxiden te verwijderen, het aanbrengen van een fosfaatconversiecoating voor corrosiebescherming en verfhechting, het aanbrengen van een zinkrijke primer en het aanbrengen van een polyester toplaag. De eindinspectie omvat een dimensionale controle van de boutgatcirkel, de centreerboring en de rondloop van het vlak met behulp van een CMM-meetinstrument, een dynamische balansmeting en een luchtlektest die de integriteit van de las bevestigt voordat het voltooide vrachtwagenwiel wordt vrijgegeven voor verzending.

automatische transmissieonderdelen-producten-EP-buisvormig stalen wiel-specificatie voor lichte vrachtwagenwiel2

5. Toepassingsscenario's van vrachtwagenwielen

Deze serie stalen vrachtwagenwielen met buisconstructie is geschikt voor de belangrijkste categorieën lichte bedrijfs- en landbouwvoertuigen in Colombia en de omliggende Latijns-Amerikaanse markten. Hieronder staan ​​de belangrijkste toepassingsgebieden waar deze wielspecificatie het meest wordt gebruikt.

Lichte pick-up trucks en bedrijfswagens

Het 5.50F-16 wiel in 6-bouts uitvoering voldoet aan de boutcirkelspecificaties van veelgebruikte lichte pick-up trucks in Colombia voor goederenvervoer over het platteland, logistiek op bouwplaatsen en multifunctioneel commercieel transport. Deze voertuigen vormen een aanzienlijk deel van het geregistreerde wagenpark in de Colombiaanse departementen buiten de grote steden. De beschikbaarheid van kwalitatief hoogwaardige vervangingswielen met de juiste wielboutgeometrie is een aanhoudend probleem voor de inkoop, waar deze serie een directe oplossing voor biedt aan garages en onafhankelijke servicepunten.

Bestelwagens voor stedelijke distributie en levering van de laatste kilometer

Lichte bedrijfswagens en kleine chassis-cabinevrachtwagens die worden gebruikt voor pakketbezorging, voedseldistributie en de toeleveringsketens van de detailhandel in Colombiaanse steden, rijden dagelijks meerdere routes met een hoge kilometerintensiteit in verhouding tot hun voertuiggrootte. Frequent contact met stoepranden, impact op verkeersdrempels en de wisselende kwaliteit van het wegdek in secundaire straten in de stad creëren omstandigheden waarin de structurele integriteit en dimensionale nauwkeurigheid van de velgen onder cyclische belasting veeleisender zijn dan de grootte van het voertuig zou doen vermoeden. De 6-bouts 5.50F-16 en 6.00G-16 varianten met grotere steekcirkeldiameters voldoen aan de wielspecificaties van de bestelwagens en chassis-cabinevrachtwagens die het meest worden gebruikt in de stedelijke logistiek in Colombia.

Landbouwtransport- en plattelandsdienstvoertuigen

De 7.00T-16-variant, geschikt voor 9.00-16-banden, en de 6.5-16-serie, die banden van 8.25-16 aankan, zijn bestemd voor de agrarische sector: lichte vrachtwagens, driewielers en kleine chassis-cabinevoertuigen die rijden op onverharde toegangswegen en landwegen in Colombiaanse landbouwgebieden, waaronder de Llanos Orientales, de Cauca-vallei en het Altiplano Cundiboyacense. Banden met binnenband zijn nog steeds standaard op veel lichte landbouwvoertuigen, waar de wegomstandigheden het vervangen van banden en binnenbanden in landelijke gebieden gemakkelijker maken dan het repareren van tubeless banden. Deze wielserie blijft compatibel met de banden met binnenband die voor deze toepassingen vereist zijn.

Minibussen en licht personenvervoer

Personenauto's met een kleine capaciteit, gebruikt voor interstedelijk vervoer op het platteland en als aanvoerbus in stedelijke gebieden – een categorie die goed ingeburgerd is in Colombiaanse middelgrote steden en op intergemeentelijke transportroutes – maken doorgaans gebruik van 16-inch binnenbanden die passen binnen de beperkte wielkastruimte die kenmerkend is voor carrosserieën gebouwd op chassis van lichte vrachtwagens. De wielvarianten 6.0GS-16 en 6.00G-16 met SR22-bouten en een steekcirkeldiameter van 222,25 mm voldoen aan de wielspecificaties van de belangrijkste minibusplatformen die het meest worden gebruikt voor deze toepassing, waar de betrouwbaarheid van de wielen direct van invloed is op de passagiersveiligheid op bergroutes en landwegen met beperkte toegang tot servicepunten langs de weg.

Gemeentelijke en bouwmachines

Lichte vrachtwagens die worden gebruikt voor het ophalen van gemeentelijk afval, wegonderhoud en toezicht op bouwplaatsen bij infrastructuurprojecten in de Colombiaanse wegen- en civiele bouwsector, opereren doorgaans op de meest uiteenlopende wegdekken die een lichte voertuigklasse tegenkomt. De structurele robuustheid van de gewalste stalen constructie – in combinatie met de compatibiliteit met buisprofielen die vereist is voor veel van de zwaardere chassismodellen van lichte bedrijfsvoertuigen die in deze toepassingen worden gebruikt – maakt deze wielserie de praktische keuze boven vergelijkbare alternatieven met lagere lasinspectienormen of dunnere schijfmaterialen.

Standaardisatieprogramma's voor OEM-levering en wagenparken

Voertuigassemblagebedrijven en wagenparkbeheerders die de specificaties voor vervangende wielen voor hun diverse voertuigmodellen standaardiseren, profiteren van deze wielserie die direct geschikt is voor meerdere platformconfiguraties en afkomstig is van één enkele fabrikant. Documentatie met maattekeningen in OEM-formaat, materiaalcertificaten en traceerbaarheid van de kwaliteit op batchniveau bieden het bewijs van leverancierskwalificatie dat nodig is voor formele OEM-leveranciersregistratie. Colombiaanse voertuigimporteurs en assemblagebedrijven kunnen inspectierapporten van het eerste exemplaar en technische tekeningenpakketten aanvragen om de integratie van dit vrachtwagenwiel in hun goedgekeurde onderdelencatalogi en onderhoudsprogramma's voor wagenparken te vergemakkelijken.

6. Normen en regelgeving met betrekking tot vrachtwagenwielen

Stalen wielen voor lichte bedrijfsvoertuigen zijn onderworpen aan veiligheids-, maat- en materiaalkwaliteitsnormen die variëren per exportmarkt en voertuigtoepassing. De EP-buiswielserie voor lichte vrachtwagens is geproduceerd volgens kwaliteitsmanagementprocessen die zijn afgestemd op de eisen die gelden voor de belangrijkste doelmarkten. De ISO 9001:2015-certificering voor kwaliteitsmanagementsystemen biedt het gedocumenteerde procescontrolekader dat auditors voor wagenparkbeheer, OEM-leverancierskwalificatie en naleving van regelgeving doorgaans vereisen als basiscriterium voor leverancierskwalificatie. Het nationale wieltestcentrum binnen de productiefaciliteit voert vermoeiingstests uit in bochten, radiale vermoeiingstests, impacttests onder een hoek van 13 en 90 graden, controle van laspenetratie, onbalansinspectie, luchtlekkagetests, zoutnevelcorrosietests, dimensionale CMM-inspectie en slingeringmetingen – gezamenlijk de volledige reeks prestatieverificaties die vereist zijn door alle belangrijke normen voor wielen van bedrijfsvoertuigen.

In Colombia worden de veiligheidsvoorschriften voor bedrijfsvoertuigen, beheerd door het Ministerio de Transporte (Ministerie van Transport), waaronder Resolutie 4100 van 2004 betreffende maximale voertuigafmetingen en asbelastingen, en de door ICONTEC ontwikkelde nationale normen die zijn afgestemd op de ISO- en SAE-kaders, bepaald aan de hand van de technische eisen voor de specificaties van wielen die worden gebruikt in geregistreerde bedrijfsvoertuigen. Onderhoudswerkplaatsen voor wagenparken in Colombia moeten controleren of vervangende wielen de relevante kwaliteitsdocumentatie voor het homologatiedossier van het voertuig bevatten: met name het ISO 9001-certificaat en het wieltestrapport, afgestemd op de equivalente ISO 3894-norm voor velgafmetingen en de SAE J267-norm voor wielprestaties en testprocedures voor lichte bedrijfsvoertuigen. Voor grensoverschrijdende handel binnen de Andesgemeenschap (CAN), bestaande uit Colombia, Peru, Ecuador en Bolivia, vereenvoudigt de afstemming van ICONTEC-normen met gangbare ISO-referenties de douanedocumentatie. Voor export naar Brazilië gelden de productcertificeringseisen van INMETRO; voor levering aan Europese OEM's bieden ECE-verordening nr. 54 en ISO 3894 het toepasselijke kader voor velgafmetingen. De SR22-boutzitting specificatie die op de meeste modellen in deze serie wordt gebruikt, voldoet aan de SAE J1100- en ISO-normen voor de geometrie van sferische moerzittingen die het meest gangbaar zijn in de productie van personenauto's in Latijns-Amerika.

7. Over ons

Wij zijn een wereldwijd erkende fabrikant van gewalste stalen wielen, gespecialiseerd in het volledige assortiment wielen voor bedrijfsvoertuigen, van wielen voor lichte vrachtwagens en personenauto's tot tubeless wielen voor zware vrachtwagens, trailerwielen en wielen voor landbouwvoertuigen. Onze productiefaciliteiten omvatten zeven wielproductielocaties met een gezamenlijke jaarlijkse capaciteit van 25 miljoen stuks. Deze locaties beschikken over geautomatiseerde productielijnen met hoogwaardige stempel-, walsvorm-, las- en oppervlaktebehandelingsapparatuur, afkomstig uit Duitsland, Zweden, Japan, Spanje en andere landen die gespecialiseerd zijn in precisieproductie. De productielijnen hanteren een 100%-kwaliteitsinspectie, inclusief dynamische balans, luchtlekkage, maatafwijking en CMM-gebaseerde verificatie van de boutcirkel en het middengat – productiegeïntegreerde testen in plaats van steekproefsgewijze statistische kwaliteitsborging.

Ons nationale testcentrum is een gespecialiseerde instelling voor de verificatie van wielprestaties. Het is uitgerust met Duitse RMS-bochtvermoeidheidstestmachines, Amerikaanse ITS-radiale vermoeidheidstestmachines, impacttestbanken, zoutnevelkamers, CMM-inspectiesystemen, spectrale analyseapparatuur en de complete instrumentatie die nodig is om alle standaardprotocollen voor wielprestatie- en materiaaltesten uit te voeren. Deze faciliteiten vormen de basis voor de kwaliteitsverklaringen die bij elke levering worden meegeleverd en ondersteunen de eisen van OEM-klanten in Colombia, Noord-Amerika, Europa en Zuidoost-Azië met betrekking tot het bewijsmateriaal voor leverancierskwalificatie.

Workshop

CNC-velgvormingslijn voor lichte vrachtwagenwielen
Werkplaats voor het stempelen en persen van stalen vrachtwagenwielschijven
Teststation voor luchtlekkage en balanceren van banden met binnenband
Nabehandeling van het oppervlak van de vrachtwagenwielen en inspectie bij verzending

8. Gerelateerde producten — Maak uw wiel- en assysteem compleet

Een goed functionerende wielassemblage vereist compatibiliteit tussen het wiel, de naaf en het aslager. Wij produceren en leveren de complementaire componenten die nodig zijn voor een complete wielassemblage vanuit één bron – waarbij we dimensionale compatibiliteit garanderen, van de centreerboring van de naaf tot het contactvlak van de band.

Wielnaven

Het wiel wordt direct op de wielnaaf gemonteerd, waardoor de diameter van de centreerboring in de naaf en de geometrie van de boutcirkel de belangrijkste dimensionale aspecten zijn die tussen wiel en naaf moeten overeenkomen voor een correcte centrering en een gelijkmatige verdeling van de belasting van de bevestigingsmiddelen. Wielnaven Voor lichte bedrijfsvoertuigen worden de wielen gefreesd met een naafdiameter en boutcirkel die exact overeenkomen met de specificaties van het EP-buistype vrachtwagenwiel. Dit elimineert problemen met de passing van de naafdiameter en verkeerde uitlijning van de bouten, die trillingen en ongelijkmatige belasting van de bevestigingsmiddelen tijdens gebruik veroorzaken. Door het wiel en de bijbehorende naaf van dezelfde fabrikant te betrekken, ontstaat er bovendien een uniforme documentatie met maataanduidingen. Dit vereenvoudigt de montage van voertuigen en het onderhoud van wagenparken voor Colombiaanse werkplaatsen voor lichte vrachtwagens, die diverse voertuigplatformen beheren onder één voorraadbeheersysteem.

automatische transmissieonderdeel-producten-wielnaafunit

Aanhangwagenas

De assen van lichte bedrijfswagens die worden gebruikt op gesloten trailers, platte trailers en kippertrailers voor de landbouw in de Colombiaanse plattelands- en stedelijke logistieke sector, moeten qua afmetingen compatibel zijn met de wielspecificaties om een ​​correcte spoorbreedte, een juiste verdeling van de lagerbelasting en een nauwkeurige centrering van de wielnaaf te garanderen. Aanhangwagenas De assemblages zijn ontworpen met naafspindelspecificaties die overeenkomen met de centreerboring en boutcirkelgeometrie van de EP-serie lichte vrachtwagenwielen. Dit zorgt voor volledige compatibiliteit van het as- en wielsysteem voor trailerbouwers, wagenparkbeheerders en vervangingsprogramma's in werkplaatsen. De voordelen van inkoop bij één leverancier gaan verder dan dimensionale compatibiliteit en omvatten gecoördineerde levertijden, uniforme documentatie voor douane en regelgeving, en één aanspreekpunt voor technische vragen over beide componenten.

automatische transmissieonderdeel-producten-EP-EB02 Achterasassemblage

Veelgestelde vragen

Vraag 1. Hoe kan ik in mijn werkplaats de juiste specificaties voor stalen vrachtwagenwielen met buisprofiel voor een Colombiaans licht bedrijfsvoertuig vaststellen? +
Begin met het noteren van vier parameters direct van het voertuig of het originele wiel: de velgmaat die op de bestaande velg staat (bijv. 5.50F-16 of 6.00G-16), het aantal boutgaten, de steekcirkeldiameter in mm gemeten tussen de middelpunten van de tegenoverliggende boutgaten en de diameter van het naafgat. Het type wielbout (SR22 bolvormig of haaks) kan meestal worden vastgesteld door de vorm van de bestaande wielmoerzitting te inspecteren. Raadpleeg met deze vier waarden de specificatietabel in het EP-seriegegevensblad om het juiste model te identificeren. Als de markeringen op het bestaande wiel onleesbaar zijn, kunt u de onderhoudshandleidingen van het voertuig en ICONTEC-geregistreerde homologatiedocumenten raadplegen. Neem contact met ons op met het merk en bouwjaar van uw voertuig voor een persoonlijk advies.
Vraag 2. Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen een stalen vrachtwagenwiel met binnenband en een tubeless wiel voor lichte bedrijfsvoertuigen in Colombia? +
Een wiel met binnenband houdt de luchtdruk vast door een binnenband in de bandconstructie, waardoor de kwaliteit van de afdichting tussen de band en de velg minder kritisch is dan bij een tubeless systeem. Een tubeless wiel vereist een hermetische afdichting tussen de bandrand en de velg om de bandenspanning direct vast te houden. Een wiel met binnenband wordt gespecificeerd wanneer het voertuig is ontworpen voor montage met een binnenband, wanneer er wordt gereden in omgevingen waar geen tubeless reparatiefaciliteiten beschikbaar zijn, of wanneer de bandenmaatstandaarden voor de toepassing nog niet zijn geëvolueerd naar tubeless profielen. In Colombiaanse landelijke gebieden en op secundaire wegen biedt een wiel met binnenband het praktische voordeel dat bandenreparatie langs de weg – het plakken van een binnenband – mogelijk blijft zonder mobiele apparatuur, waardoor het de voorkeursspecificatie is voor landbouwvoertuigen en servicewagens op het platteland.
Vraag 3. Wat is het juiste aanhaalmoment voor de wielmoeren van 6-bouts wielen van lichte vrachtwagens met SR22-boutzittingen, zoals die veel voorkomen in Colombiaanse pick-up trucks? +
Voor wielen van lichte vrachtwagens met SR22-bolmoeren liggen de aanhaalmomenten doorgaans tussen de 110 en 150 Nm, afhankelijk van de boutdiameter en de specificaties van de voertuigfabrikant. M20×1,5-bouten (veelvoorkomend bij lichte vrachtwagens met 6 bouten) vereisen doorgaans een aanhaalmoment van 130-150 Nm; M18×1,5-bouten vereisen ongeveer 110-130 Nm. Raadpleeg altijd de servicehandleiding van de voertuigfabrikant voor het specifieke model dat u onderhoudt. Een te laag aanhaalmoment vergroot het risico dat het wiel losraakt tijdens gebruik, terwijl een te hoog aanhaalmoment de bouten kan uitrekken tot voorbij de vloeigrens en de klemkracht kan verminderen. Het wordt aanbevolen om na de eerste 100-150 km na het vervangen van een wiel het aanhaalmoment opnieuw te controleren, ongeacht het aanvankelijk toegepaste aanhaalmoment.
Vraag 4. Welke velgmaat uit de EP-serie voor lichte vrachtwagens is het meest geschikt voor lichte pick-up trucks die op Colombiaanse secundaire landwegen rijden? +
Voor lichte pick-up trucks op Colombiaanse plattelandswegen (zowel secundaire als tertiaire wegen) is de 5.50F-16 met 6 bouten de meest gangbare specificatie. Deze is geschikt voor 7.00-16 of 7.50-16 banden met binnenband, die voldoende wanghoogte en profielvolume bieden voor onverharde wegen. Als het voertuig is uitgerust met bredere 8.25-16 banden, is de velgmaat 6.0GS-16 of 6.00G-16 de juiste keuze. De belangrijkste controle op compatibiliteit is altijd de steekcirkel (PCD) en het type wielboutzitting in vergelijking met de specificaties van de wielnaaf van het voertuig. De keuze van de velgmaat volgt op de bandenmaat, die wordt bepaald door het laadvermogen van het voertuig en het type terrein. Neem contact op met ons technische team en deel de gegevens van uw voertuig voor een specifiek advies.
Vraag 5. Hoe wordt de dynamische balans van een stalen buiswiel voor vrachtwagens tijdens de productie gecontroleerd en waarom is dit belangrijk voor de wegligging van lichte voertuigen? +
Elke complete wielassemblage wordt gemonteerd op een dynamische balanceermachine die het wiel met een testsnelheid laat draaien, terwijl de kracht die door eventuele massa-onbalans wordt gegenereerd, wordt gemeten met behulp van accelerometers op de spindel van de machine. De resterende onbalanswaarde wordt geregistreerd en wielen die de acceptabele limiet overschrijden (doorgaans 30-50 gramcentimeter voor wielen van lichte voertuigen) worden afgekeurd of gecorrigeerd voordat ze worden verzonden. Bij lichte vrachtwagens – die lichtere stuursystemen en meer voelbare feedback voor de bestuurder hebben dan zware vrachtwagens – veroorzaakt zelfs een matige onbalans trillingen bij snelheden op de snelweg, die bestuurders ervaren als trillingen in het stuurwiel of in de carrosserie. Correct gebalanceerde vervangende vrachtwagenwielen verhelpen deze veelvoorkomende klacht na wielvervanging en bevestigen dat de massaverdeling van het wiel overeenkomt met de dimensionale kwaliteit van de boutcirkel en de geometrie van het middengat.
Vraag 6. Wat is het verschil tussen SR22- en haakse wielbouten voor lichte vrachtwagenwielen en hoe weet ik welke mijn voertuig nodig heeft? +
SR22 verwijst naar een bolvormige moerzittinggeometrie waarbij de verzonken boring in het wielboutgat een bolvormige straal van 22 mm heeft die aansluit op een overeenkomstige bolvormige moerzitting. Haaks (ook wel vlakke zitting of 90-graden genoemd) verwijst naar een vlakke verzonken boring die aansluit op een vlakke moer. De twee geometrieën zijn niet uitwisselbaar: het gebruik van een SR22-moer op een wiel met een haakse zitting, of omgekeerd, creëert een lijn- of puntcontact op de moerzitting in plaats van het beoogde contactvlak. Dit vermindert de klemkracht, versnelt de slijtage van de zitting en kan leiden tot losraken van de bevestigingsmiddelen tijdens gebruik. Bepaal het type moerzitting van uw voertuig door de bestaande wielmoeren of de vorm van de verzonken boring in de bestaande wielboutgaten te inspecteren. Een bolvormig concaaf profiel vereist SR22-moeren en wielen met een SR22-zitting; een vlak 90-graden profiel vereist haakse bouten en moeren.
Vraag 7. Wat is de aanbevolen bandenmaat voor elke velg in de EP-bandenserie voor lichte vrachtwagens voor gemengd routevervoer in Colombia? +
De 5.50F-16 velgen passen bij banden met de maat 7.00-16 of 7.50-16 voor standaard lichte pick-ups en bestelwagens op verharde en onverharde wegen. De 6.00G-16 en 6.0GS-16 velgen zijn geschikt voor banden met de maat 7.50-16 en 8.25-16, ideaal voor middelzware bestelwagens en minibussen waarbij een iets groter contactoppervlak de lastverdeling verbetert. De 6.5-16 velg past bij banden met de maat 8.25-16 voor zwaardere lichte bedrijfsvoertuigen. De 7.00T-16 velg is geschikt voor banden met de maat 9.00-16 voor de grootste lichte vrachtwagens en landbouwvoertuigen. Controleer altijd het specifieke goedgekeurde velgbreedtebereik voor elke bandenmaat in de maattabel van de bandenfabrikant of de toepasselijke regionale bandennorm om te bevestigen dat de band-velgcombinatie binnen de goedgekeurde parameters valt voordat u deze op een in Colombia geregistreerd voertuig monteert.

Redacteur: PXY