Beschrijving
EP-E122C01 Reductie-unit — Snelheidsreductor voor de vooras van personenauto's uit de A0-klasse
1. Technische specificaties — EP-E122C01 Reductiekast
De volgende 20 parameters definiëren de standaard productiespecificatie van de EP-E122C01 vooras. reductie-assemblageAangepaste varianten en alternatieve configuraties zijn beschikbaar, onder voorbehoud van een minimale bestelhoeveelheid en technische beoordeling.
| # | Parameter | EP-E122C01 Waarde |
|---|---|---|
| 1 | Productmodel | EP-E122C01 Reductie-assemblage |
| 2 | Sollicitatie | A0-klasse personenauto met voorwielaandrijving snelheidsreductie |
| 3 | Maximaal ingangskoppel (T max) | 180 N·m |
| 4 | Maximale ingangsrotatiesnelheid (n max) | 12.000 tpm |
| 5 | Hart-op-hartafstand (A) | 185 mm |
| 6 | Standaard overbrengingsverhouding (U) | 8.55:1 |
| 7 | Optionele versnellingsverhoudingen | 6.5 / 7.5 / 8.5 |
| 8 | Invoer splinetype | Binnenste spiebaan |
| 9 | Invoer spline-module (m) | 1.25 |
| 10 | Aantal tanden van de invoerspline (z) | 21 |
| 11 | Invoerdrukhoek (a) | 30° |
| 12 | Uitvoer spline type | Binnenste spiebaan |
| 13 | Uitgangsspline-module (m) | 1 |
| 14 | Aantal tanden van de uitvoerspline (z) | 25 |
| 15 | Uitgangsdrukhoek (a) | 45° |
| 16 | Coëfficiënt van de verschuiving van het uitvoerprofiel (x) | 0.1 |
| 17 | Totale afmetingen (L × Spoorbreedte × H) | 425 mm × 256 mm × 158 mm |
| 18 | Nettogewicht | 18 kg |
| 19 | Smeermethode | Spatsmering met transmissievloeistof (ATF/MTF) |
| 20 | Kwaliteitsnorm | ISO 9001:2015 / IATF 16949 |

2. Vijf belangrijke feiten in één oogopslag
✓ Maximaal ingangskoppel
180 N·m nominaal ingangskoppel — ontworpen voor de veeleisende gebruiksomstandigheden van compacte personenauto's met voorwielaandrijving onder de stedelijke en bergachtige wegen van Colombia.
✓ Hoge snelheidscapaciteit
Maximaal ingangsrotatietoerental van 12.000 tpm, compatibel met moderne, hoogtoerige verbrandingsmotoren en hybride elektrische aandrijflijnen zoals gespecificeerd voor voertuigen in het A0-segment.
✓ Selecteerbare versnellingsverhoudingen
Drie overbrengingsverhoudingen — 6,5, 7,5 en 8,5 — bieden OEM's de flexibiliteit om de prestaties van de eindaandrijving af te stemmen op brandstofbesparing of koppelafgifte zonder de behuizing te hoeven aanpassen.
✓ Compact formaat
Met totale afmetingen van 425 mm × 256 mm × 158 mm en een nettogewicht van slechts 18 kg is de EP-E122C01 reductiekast eenvoudig te monteren in de krappe ruimte voor de vooras van A0-klasse platforms.
✓ Dubbele interne spline-interface
Zowel de ingaande als de uitgaande as maken gebruik van interne spiebanen, waardoor excentriciteit tijdens de montage wordt geminimaliseerd, vervanging in het veld wordt vereenvoudigd en de betrouwbaarheid van de koppeloverdracht gedurende de levensduur van het voertuig wordt gewaarborgd.
3. Wat is een reductiekast?
De EP-E122C01 is een vooras reductie-assemblage Speciaal ontworpen voor het A0-segment van personenauto's – een categorie die de compacte, brandstofzuinige auto's omvat die het grootste volume vertegenwoordigen op de Colombiaanse automarkt en in de bredere Latijns-Amerikaanse regio. In essentie fungeert deze unit als de eindaandrijving. tandwielreductie-assemblage tussen de transmissie-uitgang en de aandrijfassen van de voorwielen. De hart-op-hartafstand van 185 mm en de standaard overbrengingsverhouding van 8,55:1 (met op aanvraag verkrijgbare alternatieven van 6,5 en 7,5) zijn afgestemd op de optimale tractie- en acceleratie-eigenschappen van voorwielaangedreven platforms met een cilinderinhoud van minder dan 1400 cc, die veel voorkomen in Bogotá, Medellín en andere Colombiaanse steden. Daar stellen de hoge voertuigdichtheid, de invloed van de hoogte op het motorvermogen en het stop-and-go-verkeer unieke eisen aan de aandrijflijn.
Wat onderscheidt dit hoofdreductorassemblage Wat dit product onderscheidt van generieke alternatieven voor de aftermarket, is de OEM-kwaliteit dimensionale controle en materiaaltraceerbaarheid. Elk exemplaar wordt geproduceerd volgens een gedocumenteerd productieproces, inclusief materiaalcertificering voor alle dragende componenten, inspectie van de tandwielgeometrie op gekalibreerde tandwieltestmachines en lektestcontrole vóór verzending. Het gebruik van interne spiebanen – 21 tanden bij module 1,25 aan de ingang en 25 tanden bij module 1 aan de uitgang – weerspiegelt de gangbare conventies voor transmissie-interfaces in de automobielindustrie. Hierdoor kan de EP-E122C01 worden gemonteerd of vervangen binnen de afmetingen van de originele apparatuur, wat de arbeidstijd in de werkplaats verkort en de inkoop van reserveonderdelen voor wagenparkbeheerders in Colombia en aangrenzende markten vereenvoudigt.
Het product is ook geschikt voor gebruik in hybride elektrische voertuigprogramma's, waarbij de voorwielaandrijving snelheidsreductie-assemblage Het systeem moet rekening houden met zowel de koppelkarakteristieken van conventionele verbrandingsmotoren als het hogere momentane koppel dat wordt geleverd door een geïntegreerde elektromotor. Het maximale ingangssnelheid van 12.000 tpm en het koppelvermogen van 180 N·m bieden voldoende technische speelruimte voor deze opkomende aandrijflijnarchitecturen. Voor Colombiaanse autofabrikanten, fleetmanagers en distributeurs van auto-onderdelen die op zoek zijn naar een technisch geloofwaardig en goed gedocumenteerd systeem... reductie aandrijfassemblageDe EP-E122C01-reductiekast is een voor de hand liggende specificatiekeuze.
4. Hoe de reductiekast werkt
A tandwielreductie-assemblage Het EP-E122C01-type werkt volgens het principe van een evolvente vertanding tussen een snel draaiend ingaande rondsel en een groter uitgaande ringtandwiel. De rotatie-energie komt binnen via de ingaande spline-as – die is verbonden met de eindaandrijving van de transmissie – en wordt overgebracht naar het primaire reductietandwielpaar. Het ingaande tandwiel, met 21 tanden bij module 1,25 en een drukhoek van 30 graden, grijpt in op het bijbehorende tandwiel om de eerste trap van snelheidsreductie te genereren. De uitgaande as, met een interne spline van 25 tanden bij module 1 met een drukhoek van 45 graden en een profielverschuivingscoëfficiënt van 0,1, levert de gereduceerde snelheid en het proportioneel verhoogde koppel aan de linker en rechter voorwielaandrijfassen via het differentieel dat in de behuizing is geïntegreerd.
De functie van de reductiekast is in deze context het overbruggen van de kloof tussen het hoge toerental en het lage koppel van de motor-versnellingsbakcombinatie en de lage snelheid en het hoge koppel dat de aangedreven wielen nodig hebben. Om een veelgestelde vraag van technici te beantwoorden: Wat is het doel van de reductieaandrijving? — Het is precies deze koppelvermeerdering die ervoor zorgt dat een compacte, lichtgewicht motor een volledig beladen personenauto de steile hellingen van het Colombiaanse Andeswegennet kan oprijden zonder dat dit ten koste gaat van het brandstofverbruik bij kruissnelheden op de snelweg. De eindoverbrengingsverhouding van 8,55:1 betekent bijvoorbeeld dat voor elke 8,55 omwentelingen van het motorvermogen de wielnaaf één volledige rotatie maakt — waardoor het koppel met dezelfde factor wordt vermenigvuldigd en de rotatiesnelheid dienovereenkomstig wordt gedeeld.
De hart-op-hartafstand van 185 mm tussen de ingaande en uitgaande as bepaalt de tandwielgeometrie en de architectuur van de behuizing. Deze afmeting is direct bepalend voor de verdeling van de tandlast, de lagerafstand en de circulatie van de smeerolie. De gehele constructie wordt spatgesmeerd: de rotatie van de tandwielen transporteert de transmissievloeistof vanuit het carter naar alle in elkaar grijpende tandoppervlakken en lagerbanen. Dit elimineert de noodzaak van een externe oliepomp en vereenvoudigt het smeersysteem voor onderhoud in het veld. Hoe werkt een tandwielreductor? Dit detailniveau stelt monteurs en onderhoudstechnici in staat om slijtagepatronen te diagnosticeren, geschikte vervangingsintervallen te selecteren en de specificatie van de EP-E122C01-reductiekast te onderbouwen in concurrerende aanbestedingsprocedures.
5. Vijf belangrijke voordelen van de EP-E122C01 reductiekast
01 — Dimensionale precisie van OEM-kwaliteit
Alle kritische afmetingen — asdiameters, spiebanenprofielen, lagerzittingdiameters en boutpatronen van de behuizing — worden geproduceerd volgens OEM-toleranties voor de automobielindustrie, geverifieerd met behulp van coördinatenmeetmachines. Dit garandeert directe compatibiliteit met A0-klasse voertuigplatformen zonder opvulstukken of nabewerking, waardoor de doorlooptijd van de assemblagestations wordt verkort en de garantierisico's voor voertuigfabrikanten en hun eerstelijnsleveranciers in Colombia en de rest van Latijns-Amerika worden verminderd.
02 — Flexibele ratioselectie
De beschikbaarheid van drie overbrengingsverhoudingen — 6,5, 7,5 en 8,5 — binnen één enkele behuizing betekent dat voertuigprogramma-ingenieurs de prestaties van de eindaandrijving al in de inkoopfase kunnen verfijnen zonder te hoeven investeren in gereedschap. De variant met een verhouding van 8,5 maximaliseert het koppel bij lage snelheden voor stadsverkeer in de drukke straten van Bogotá, terwijl de optie met 6,5 geschikt is voor gebruik op de snelweg, waar een lange rijtijd de belangrijkste ontwerpdoelstelling is.
03 — Duurzaam ontwerp van de tandwielen
De ingaande drukhoek van 30 graden en de uitgaande drukhoek van 45 graden zijn bewust gekozen om de buigsterkte van de tanden en de weerstand tegen contactvermoeidheid over de ingaande en uitgaande interfaces in evenwicht te brengen. De verschuivingscoëfficiënt van het uitgaande profiel van 0,1 optimaliseert de tandgeometrie verder om het risico op ondersnijding te verminderen en de Hertzische contactspanning gelijkmatiger te verdelen. Dit verlengt de levensduur van het tandwieloppervlak onder de cyclische belasting van het stadsverkeer op de met gaten bezaaide wegen van Colombia.
04 — Laag totaalgewicht
Met een gewicht van 18 kg houdt de EP-E122C01 reductiekast de onafgeveerde massa laag in vergelijking met gietijzeren exemplaren met een vergelijkbare capaciteit. De lagere onafgeveerde massa verbetert het contact tussen wiel en wegdek onder dynamische belasting, wat direct bijdraagt aan het rijcomfort en de gelijkmatige slijtage van de banden. Deze factoren zijn met name merkbaar op de wegen met gemengd wegdek die stedelijke en semi-stedelijke gebieden in het diverse Colombiaanse landschap met elkaar verbinden, van de laaglanden aan de Pacifische kust tot de hooggelegen Andespassen.
05 — Gedocumenteerde kwaliteitsborging
Productie volgens de managementsystemen ISO 9001:2015 en IATF 16949 garandeert volledige traceerbaarheid van materialen, registratie van dimensionale inspecties tijdens het productieproces en protocollen voor kwaliteitscontroles bij uitgaande producten. Voor Colombiaanse importeurs en autofabrikanten wiens toeleveringsketens onderworpen zijn aan INVIMA-, ICONTEC- of MADS-audits, vereenvoudigt dit documentatiekader de leverancierskwalificatie en de bewijsvoering van productconformiteit aan de nationale autoriteiten.

6. Materialen en constructie
De materiaalspecificatie van een vooras reductie-assemblage De materiaalkeuze wordt bepaald door een combinatie van eisen aan de mechanische prestaties, corrosiebestendigheid, gewichtsdoelstellingen en de mogelijkheden van het productieproces. Voor de EP-E122C01 reductiekast is aan elk structureel onderdeel een materiaalkwaliteit toegewezen die aansluit bij de huidige beste praktijken in de automobielindustrie voor aandrijflijntoepassingen van klasse A0.
Behuizing — Aluminiumlegering (ADC12)
De hoofdbehuizing en het deksel zijn gegoten uit ADC12-aluminiumlegering, wat resulteert in een hoge sterkte-gewichtsverhouding en uitstekende gietvloeibaarheid voor complexe interne geometrieën. De aluminium behuizing verlaagt het totale gewicht van de complete assemblage in vergelijking met equivalenten van grijs gietijzer, wat direct bijdraagt aan het streefgewicht van 18 kg en de brandstofefficiëntie verbetert door de rotatietraagheid van de aandrijflijn te verminderen.
Tandwielen — Gelegeerd staal 20CrMnTi / 20CrMo
De primaire en secundaire tandwielparen worden vervaardigd uit 20CrMnTi of 20CrMo gelegeerd staal van carburatiekwaliteit. Na het frezen en slijpen van de tandwielen worden de tanden gasgecarbureerd en gehard tot een oppervlaktehardheid van HRC 58–62 met een kernhardheid van HRC 30–40. Dit dubbele hardheidsprofiel zorgt voor het slijtvaste tandoppervlak dat nodig is voor een levensduur van meer dan 150.000 km, in combinatie met een sterke, schokabsorberende kern die brosbreuk onder schokbelasting voorkomt.
Spline-assen — 42CrMo4 gelegeerd staal
De in- en uitgaande spiebanen worden vervaardigd uit 42CrMo4 (equivalent aan AISI 4140), een chroom-molybdeenlegering met een uitstekende vermoeiingsweerstand onder torsie- en buigbelastingen. Na de voorbewerking worden de assen gehard en getemperd om een treksterkte van 900–1100 MPa te bereiken, waarna ze worden gefreesd tot de gespecificeerde module en het aantal tanden. De uiteindelijke inductieharding van de spiebanenflanken garandeert een duurzaam contact over het nominale koppelbereik.
Lagers — Kegelrollagers en diepgroefkogellagers
De differentieel- en tandwielasposities maken gebruik van kegelrollagers waar gecombineerde radiale en axiale belasting vereist is, en diepgroefkogellagers voor puur radiale ondersteuningsposities. Alle lagers zijn geselecteerd volgens de ISO 281 L10-levensduurcriteria voor een equivalente voertuiglevensduur van 200.000 km. Lagers zijn waar mogelijk voorgesmeerd en afgedicht om de onderhoudsinterventies te minimaliseren.
Afdichtingen en pakkingen — FKM / NBR-elastomeren
De asafdichtingen maken gebruik van een fluoroelastomeer (FKM) lipafdichtingsmateriaal voor thermische stabiliteit in het temperatuurbereik van -40 °C tot +150 °C, compatibel met ATF- en MTF-transmissievloeistoffen. De pakkingoppervlakken van de behuizing zijn afgedicht met RTV-siliconenkit volgens de specificaties voor automobielassemblage, waardoor oliedichtheid gegarandeerd is onder de thermische cycli en trillingsbelastingen die optreden tijdens het gebruik van een voertuig.
7. Toepassingsscenario's
OEM-productie van personenauto's van de A0-klasse
De primaire toepassing voor de EP-E122C01 reductiekast is de integratie in serieproductie van voorwielaangedreven personenauto's van de A0-klasse. Colombiaanse autofabrikanten in de Zona Franca Industrial de Bogotá en aanverwante productieclusters leveren compacte auto's met voorwielaandrijving aan de binnenlandse markt. auto-reductiekast is een belangrijke aandrijfmodule. De drie beschikbare overbrengingsverhoudingen van de EP-E122C01-reductiekast maken het mogelijk om met één inkoopspecificatie meerdere modelvarianten binnen een gemeenschappelijk platformprogramma te leveren, waardoor de gereedschapskosten en de complexiteit van de toeleveringsketen worden verlaagd.
Integratie van de aandrijflijn van een hybride elektrisch voertuig
Met de toenemende acceptatie van hybride elektrische voertuigen in Colombia, gestimuleerd door de wet Ley 1964 de 2019 ter bevordering van elektromobiliteit, is de EP-E122C01 reductiekast geschikt voor integratie in mild-hybrid en full-hybrid A0-platformen. Het maximale ingangssnelheid van 12.000 tpm is geschikt voor de hogere bedrijfssnelheid van elektromotor-generatorunits, terwijl het koppel van 180 N·m het hogere momentane koppel bij het wegrijden aankan. wielreductorassemblage De architectuur vereenvoudigt de mechanische integratie van het koppel van de elektromotor in de bestaande voorasconstructie.
Vervangingsonderdelen voor auto's
De Colombiaanse automarkt voor aftermarketproducten – die wordt bediend door distributeurs in Bogotá, Cali, Medellín en Barranquilla – heeft een constante aanvoer nodig van technisch gelijkwaardige producten. reductie tandwielassemblage Eenheden voor voertuigen waarvan de originele garantie is verlopen. De afmetingen en materiaalspecificaties van de EP-E122C01-reductiekast zijn OEM-equivalent, waardoor deze zonder aanpassingen op bestaande voertuigplatformen past. Dit geeft installateurs in de aftermarket zekerheid over de garantie en vermindert het risico op retourzendingen vanwege incompatibiliteit. De gedocumenteerde productiekwaliteit ondersteunt bovendien de traceerbaarheidseisen van grotere wagenparkbeheerders.
Inkoop van overheidsvoertuigen en openbaar vervoer
De nationale en gemeentelijke aanbestedingsprogramma's voor voertuigen in Colombia – waaronder het Transmilenio-netwerk, dat dienstdoet als aanvoerlijn voor het openbaar vervoer, en de poolvoertuigen van de overheid – vereisen dat leveranciers documentatie leveren die voldoet aan het Colombia Compra Eficiente-raamwerk voor openbare aanbestedingen. De EP-E122C01-reductiekast, geproduceerd volgens IATF 16949 en ondersteund door testrapporten van derden, biedt de vereiste technische documentatie voor deelname aan openbare aanbestedingen voor aandrijfcomponenten van overheidsvoertuigen.
Exportdistributie in Latijns-Amerika
Naast de binnenlandse markt van Colombia is de EP-E122C01 geschikt voor distributie naar Ecuador, Peru, Venezuela en Centraal-Amerikaanse markten via de gevestigde exportkanalen voor auto-onderdelen van Colombia. Doordat de unit voldoet aan de ISO- en internationale DIN-maatnormen, voldoet deze aan de importconformiteitseisen van Colombia's regionale handelspartners binnen het kader van de Pacific Alliance, waardoor distributielogistiek van één naar veel vanuit een Colombiaans magazijn mogelijk is.
8. Regelgevingskader — Colombia en de wereldmarkten
Onderdelen van de aandrijflijn van een auto, waaronder de vooras. reductie-assemblage zijn onderworpen aan een gelaagde regelgeving die betrekking heeft op productveiligheid, milieunaleving en importconformiteit. Inkoopingenieurs in Colombia en Latijns-Amerika dienen bekend te zijn met de volgende toepasselijke regelgeving.
Colombia — ICONTEC- en MVTC-regelgeving
In Colombia moeten auto-onderdelen voldoen aan de technische normen van ICONTEC (Instituto Colombiano de Normas Técnicas y Certificación), die ISO- en SAE-normen overnemen en aanpassen voor de Colombiaanse markt. Voertuigen en hun aandrijflijncomponenten die in Colombia worden verkocht, vallen onder het homologatiekader van het Ministerio de Transporte, vastgelegd in Decreto 019 de 2012 en de daaropvolgende updates, dat de technische eisen voor typegoedkeuring van voertuigen regelt. Aandrijflijnassemblages voor voertuigen die in Colombia worden geregistreerd, moeten voldoen aan de dimensionale en prestatieparameters die overeenkomen met de gehomologeerde voertuigtypedocumentatie. De Colombiaanse wet Compra Eficiente Law 80 en Decreto 1082 regelen de aanbestedingen in de publieke sector en vereisen dat leveranciers van onderdelen voor overheidsvoertuigen ISO-gecertificeerde kwaliteitsmanagementdocumentatie en productoorsprongcertificaten overleggen.
Colombia — Stimulansen voor elektromobiliteit (Ley 1964 de 2019)
De Colombiaanse wet Ley 1964 de 2019 biedt stimuleringsmaatregelen voor de invoering van emissievrije en emissiearme voertuigen, waaronder belastingvrijstellingen op de import van onderdelen voor elektrische voertuigen. Reductiekasten voor de vooras die worden gebruikt in elektrische of hybride voertuigen kunnen in aanmerking komen voor verlaagde invoertarieven onder de DIAN-classificaties (Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales) die van toepassing zijn op aandrijfcomponenten voor elektrische voertuigen. Importeurs dienen de actuele DIAN-tariefposten in hoofdstuk 87 van het Colombiaanse geharmoniseerde tariefschema te raadplegen bij de classificatie van reductiekasten voor douane-invoer.
Europese Unie — Machine- en automobielrichtlijnen
Voor export naar EU-markten moet de reductiekast voldoen aan de EU-machinerichtlijn 2006/42/EC en, voor automobielspecifieke toepassingen, aan VN-verordening nr. 100 (R100) betreffende elektrische aandrijflijnen. IATF 16949:2016 is de erkende kwaliteitsnorm voor leveranciers van auto-onderdelen die Europese OEM's willen bevoorraden. De EU-richtlijn 2000/53/EC inzake afgedankte voertuigen beperkt ook het gebruik van zware metalen in voertuigonderdelen, waaronder lood, kwik, cadmium en zeswaardig chroom. Aan deze eisen voldoet de EP-E122C01 dankzij de constructie van aluminium en gelegeerd staal met standaard RoHS-conforme oppervlaktebehandelingen.
Verenigde Staten — FMVSS- en EPA-vereisten
In de Amerikaanse markt moeten aandrijflijncomponenten voldoen aan de Federal Motor Vehicle Safety Standards (FMVSS), zoals vastgesteld door de NHTSA. FMVSS 105, 121 en 135 hebben betrekking op de prestatie-eisen voor hydraulische en elektrische remsystemen, die indirect van invloed zijn op de specificaties van de asconstructie. Het EPA Tier 3-emissieprogramma en de CARB-normen beïnvloeden de keuze van de overbrengingsverhouding van de aandrijflijn. De flexibiliteit van de EP-E122C01 met meerdere overbrengingsverhoudingen is daarom een commercieel voordeel voor OEM-klanten die voertuigen afstellen om te voldoen aan de Amerikaanse brandstofverbruiksnormen. De SAE International-normen J617 en J498 bepalen de dimensionale en prestatie-eisen voor aandrijfascomponenten die worden geleverd aan voertuigen voor de Amerikaanse markt.
Andere belangrijke Latijns-Amerikaanse markten
Het Braziliaanse INMETRO (Instituto Nacional de Metrologia, Qualidade e Tecnologia) vereist een conformiteitsbeoordeling van auto-onderdelen. De Mexicaanse NOM-016-ENER-norm en de IMPI-regelgeving inzake intellectueel eigendom zijn van toepassing op geïmporteerde aandrijflijnonderdelen. De Argentijnse accreditatie-instanties SENASA en OAA reguleren de conformiteit van auto-onderdelen. In al deze markten is ISO 9001:2015- en IATF 16949-certificering van het kwaliteitsmanagementsysteem van de leverancier de basisvereiste voor toegang tot de toeleveringsketen van de eerste en tweede lijn in de automobielsector.
Workshop




9. Gerelateerde producten — Complete assysteemlevering
Een vooras reductie-assemblage De beste prestaties worden behaald wanneer de omliggende aandrijfcomponenten afkomstig zijn uit één kwaliteitsgecontroleerd toeleveringsprogramma. Wij produceren een compleet assortiment as- en transmissiesysteemcomponenten, waardoor dimensionale en materiaalcompatibiliteit voor uw gehele asconstructie gegarandeerd is.
Wielbouten
De integriteit van de wiel-naafverbinding is afhankelijk van correct gespecificeerde wielbouten die overeenkomen met de schroefdraadvorm, lengte en schachtgeometrie van de naafflens. Onze wielbouten worden geproduceerd volgens OEM-maatnormen met volledige materiaaltraceerbaarheid en koppel-tot-vloeigrens-testen. In combinatie met onze reductiekast zorgen ze voor een volledig gevalideerde structurele verbinding van de vooras, waardoor het risico op maatafwijkingen tussen verschillende leveranciers wordt geëlimineerd. Het bestellen van zowel de reductiekast als de wielbouten via één leveringsovereenkomst vereenvoudigt de logistiek, consolideert de documentatie en maakt gecoördineerd beheer van de levertijden mogelijk – een groot voordeel voor Colombiaanse assemblagebedrijven met strakke productieschema's.

Aanhangwagenasbalk / Aanhangwagenas
For customers whose procurement scope extends to trailer and commercial vehicle axle systems alongside passenger car drivetrain components, our Trailer Axle Beam and Trailer Spindle products complete the rear-axle supply requirement. These components are engineered for heavy-duty and semi-trailer applications, complementing the passenger-car-focused EP-E122C01 reducer assembly with a rear-axle structural solution suitable for logistics, agricultural, and construction trailer applications common across Colombia’s road freight network. The one-stop sourcing advantage — reducer assembly and trailer axle components from a single supplier — reduces vendor management overhead and simplifies annual supplier audits required under IATF 16949 programme management.

Veelgestelde vragen
Q1. What is the function of a reducer assembly in a front-wheel-drive passenger car drivetrain?
Q2. Is a reducer the same as a gearbox, and how does the EP-E122C01 differ from a standard transmission?
Q3. How does a gear reducer work inside the EP-E122C01 front axle reducer assembly?
Q4. What are the two types of reducers and which type is the EP-E122C01 classified as?
Q5. Which gear ratio option should I select for a compact car operating primarily in Bogotá’s high-altitude urban traffic?
Q6. How long does the EP-E122C01 reducer gear assembly last under normal passenger car operating conditions in Latin America?
Q7. Why is it called a reducer, and what does the reduction process actually do to vehicle performance?
Q8. What is the purpose of the internal spline connection in the EP-E122C01 reducer drive assembly, and why is it preferred over keyed shafts?
Q9. How does a planetary reducer assembly compare to the parallel-axis design used in the EP-E122C01 for front axle applications?
Redacteur: PXY

